Sık Sorulan Sorular

Lütfen bizlere sormak istediğiniz sorularınızı "Soru Sor" tıklayarak bana iletiniz.

Terapiye nasıl başlarım?

Başlamak çok kolay sadece aramanız yeterli. Danışma ve randevu almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Terapi süresi ne kadardır?

İlk görüşme seansı normal seanslardan daha uzun sürer. Ortalama 75-90 dk. gibi. Ama daha sonraki seanslar ortalama 45 dk. dır.

Görüşmeler gizli kalır mı?

Görüşmelerde gizlilik ilkesi esastır. Görüşmeleriniz ve konuşulanlar uzman ile danışan arasında kalır.

Aile terapisi almak istiyorum ama eşim gelmek istemiyor ne yapabilirim?

Aile terapisi almak isteyen çiftlerden bir tanesi katılım konusunda isteksizse, aile ve evlilik terapisi diğer eş ile yürütülebilir. Fakat çiftlerin seanslara birlikte katılması, sorunların çözümünde daha etkili olmaktadır.

Ne zaman danışmanlara başvurulmalıdır?

Seansların en temel parçasını başvuran kişilerin aktardıkları ve sorunlarını nasıl gördükleri oluşturmaktadır. Seans boyunca karşılıklı görüşme yapılmakta ve sorunlara odaklanmaktadır. Seanslar bire bir görüşmeden, çift ve grup uygulamalarına kadar değişkenlik gösterir.

Panik atak nedir ve belirtileri nelerdir?

Panik atak genel olarak bedensel belirtiler ile başlayan korku, rahatsızlık duygusu ve devamlı bir kaygı endişesi ile devam eden bir rahatsızlıktır. Kişi devamlı olarak bir endişe ve kaygı içinde olup öleceğini, aklını yitireceğini, kötü bir şey olacağını, felç geçireceğini düşünmektedir.

Biriyle konuşmak benim için zor olur mu?

Başlangıçta kendinizi endişeli, utangaç hissedebilirsiniz. Danışmanınız ilk görüşmede kendinizi rahatsız hissetmenizi ve tedbirli yaklaşmanızı çok doğal karşılayacaktır. Güven ve anlayışla kendinizi daha rahat hissetmenize yardım edecektir. Geçen zamanla birlikte siz de daha rahat ve açık olabileceğinizi göreceksiniz.

Aile ve evlilik terapisi boşanma sürecimize yardımcı olur Mu?

Aile ve evlilik terapisi, boşanma sürecindeki çiftlere de destek sağlayan bir terapi yöntemidir. Bu aşamada terapi alan çiftlere, evliliklerindeki problemlerin çözümü ile ilgili çalışma yapılabileceği gibi boşanma sonrası sürece uyum ve çocukların bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için de çalışmalar yapılmaktadır.

Seanslara çocuğumu getirmem gerekiyor Mu?

Aile terapisi yada evlilik terapisi çalışmalarına bütün aile bireylerinin seansa birlikte katılımı yada ayrı katılımı olabileceği gibi, yaşanan sorun alanına göre bezen sadece eşlerin terapiye alınması da tercih edilmektedir.

Online Psikolog

Şu ana kadar Whatsapp, Zoom ve Skype tan yaptığım görüşmelerin olumlu olması ve aldığım pozitif geri bildirimler nedeniyle artık düzenli olarak online terapiye başlıyorum .

Ofisimize gelemeyecek kadar uzak ya da yoğun yaşayan danışanlarımız için internet üzerinden psikoterapi hizmetidir.

Gizlilik ve Etiklik Anlayışımız

Mahremiyet haklarınıza istinaden, bu bilgileriniz hiç kimseyle paylaşılamaz. Buna birinci derece yakınlarınız da dahildir.

Herhangi bir bilginin paylaşılabilmesi için, öncesinde mutlaka izin ve onayınız gerekmektedir.

Soru Sor!